Czym jest Qtera mikroigłowy RF frakcyjny?

Qtera to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie przeznaczone do bezoperacyjnego liftingu twarzy i szyi. Oparte jest na synergicznym połączeniu precyzyjnie kontrolowanych bipolarnych fal radiowych RF oraz minimalnie inwazyjnym systemie mikroigieł, czyli systemie mikronakłuwania. Qtera przeznaczony jest do niechirurgicznego liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i blizn oraz do przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry, dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy skóry.

Jak działa Qtera?

Podczas zabiegu bardzo cienkie mikroigły wprowadzane są pod skórę na różną głębokość od 0,1 do 4mm i tu emitują fale radiowe nagrzewając krótko lecz bardzo silnie tkankę wokół igieł, bez przegrzania powierzchni skóry i bez ryzyka poparzeń. Po emisji fali igły natychmiast wycofują się ze skóry. Na każdym z poziomów skóry powstają zarówno punkty koagulacji, tzn. małe ogniska o bardzo wysokiej temperaturze, jak i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów w skórze pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.

 

Głowice zabiegowe w Qtera


Mikroigłowa Qtera posiada 3 głowicę zabiegowe: 2 inwazyjne i 1 nieinwazyjną:
• Pierwsza głowica inwazyjna wyposażona jest w 49 nieizolowanych mikroigieł (7x7), które po wkłuciu na głębokość od 0,1 do 4 mm podgrzewane są na całej długości. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewany jest nie tyle naskórek, co wszystkie warstwy skóry.
• Druga inwazyjna głowica wyposażona jest w 25 izolowanych mikroigieł (5x5), które po wkłuciu na głębokość od 0,1 do 4 mm emitują impuls tylko i wyłącznie na samym końcu igły, dzięki czemu docierają precyzyjnie tylko do zadanej głębokości. Dodatkowo ta głowica ma możliwość pracy z systemem vacuum, dzięki czemu możemy efektywnie zmniejszyć doznania bólowe.
• Trzecia głowica nieinwazyjna wyposażona jest w 49 mikroigieł (7x7), które nie wkłuwają się w skórę, natomiast są nośnikiem transportującym falę radiową do struktur skóry. Dzięki temu, ta głowica doskonale sprawdza się w przypadku skóry bardziej wrażliwych lub dla Klientów, którzy mają przeciwskazania do zastosowania igieł lub znieczulenia

Qtera, a inne technologie

Qtera vs klasyczna fala radiowa. Tradycyjna fala radiowa RF, aby podgrzać głębsze warstwy musi też podgrzać powierzchnię skóry. I tu pomimo stosowania chłodzenia dość łatwo doprowadzić do przegrzania skóry oraz trudno jest uzyskać jednolite podgrzanie na całej głębokości. W mikroigłowej fali radiowej wiemy dokładnie jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Qtera vs laser frakcyjny. Efekty zabiegów mikroigłowych fal radiowych można porównać do zabiegów wykonywanych przy pomocy lasera frakcyjnego. Istotna różnica dotyczy jednak sposobu oddziaływania na tkankę, ryzyka wystąpienia powikłań oraz długość okresu rekonwalescencji po zabiegu. Ponieważ Qtera RF nie oddziałuje na naskórek, a jedynie na skórę
właściwą, nie dokonujemy złuszczenia naskórka, dzięki czemu czas rekonwalescencji pozabiegowej skrócony jest do minimum i trwa 1-2dni. Ponadto zabiegi Qtera możemy przeprowadzać bez ograniczeń związanych z porą roku nie wykluczając okresu silnej ekspozycji skóry na słońce, a także na skórę opaloną. Doświadczenia kliniczne wskazują na wysoką skuteczność frakcyjnej RF mikroigłowej. Warto jednak podkreślić, że zabiegi Qtera oraz przy użyciu lasera frakcyjnego mogą się idealnie uzupełniać, np. przy usuwaniu blizn dobrze jest najpierw zadziałać laserem frakcyjnym, a potem rf mikroigłową.


Jakie są efekty?


Efekty zabiegu Qtera RF można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opadającej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto Qtera RF skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także usuwa nadpotliwość.

Co się odczuwa podczas zabiegu?


Bezpośrednio przed zabiegiem na okolicę poddawaną zabiegowi zakładane jest znieczulenie maścią z lidokainą. Stosuje się ją w celu zlikwidowania dyskomfortu, jaki towarzyszy zabiegowi. Podczas zabiegu raczej nie odczuwa się żadnych niedogodności.


Jak często wykonuje się zabieg?


Zabieg Qtera RF to zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej. U niektórych pacjentów wystarczy jeden zabieg do uzyskania pożądanych efektów. Niemniej jednak zabiegi można powtórzyć, maksymalnie do czterech razy z częstotliwością co cztery tygodnie.


Jakie są przeciwwskazania?


Zabiegi Qtera RF są całkowicie bezpieczne. Przeciwwskazaniami do zabiegu są przeciwwskazania dotyczące zastosowania przede wszystkim fal radiowych i są to: ciąża, rozrusznik serca, nowotwory, złote nici. Pozostałe przypadki w razie wątpliwości można skonsultować z naszymi specjalistami.

H6 3
H6 5